Info pro rodiče nových dětí

Děti se pro pobyt ve školce, na zahradu a na odpočinek převlékají

doporučený seznam věcí pro pobyt v MŠ

• papuče (ne pantofle, ne crocsy);
  • pohodlné převlečení – bavlněné tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem (podle ročního období), tepláky pro chlapce, pro děvčátka tepláky nebo elasťáky a sukýnka;
  • náhradní oblečení – nechá se v šatně ve skříňce – náhradní spodní prádlo, náhradní ponožky, náhradní tričko;
  • pyžamo nebo noční košile;
  • oblečení na školní zahradu – tričko, tepláky nebo starší kalhoty, mikina, kšiltovka nebo čepice, bunda, v zimě oteplovačky nebo kombinéza. Věci pro pobyt venku volte starší, u kterých Vám nevadí jejich zašpinění nebo i roztrhnutí. Pokud můžete, dejte dětem pro pobyt venku i vhodné boty – botasky, v zimě sněhule.

Pokud má Vaše dítě potíže s občasným pomočováním při spaní, přineste prosím podložku na lehátko.

Všechny věci, prosím čitelně podepište. Věci pro pobyt venku umístěte do přidělené plátěné tašky a náhradní oblečení umístěte do skříňky, označené značkou Vašeho dítěte. Pokud máte nějaké speciální požadavky na oblečení dítěte, upozorněte prosím přímo paní učitelky.

Děti si do mateřské školy mohou nosit vlastní oblíbenou plyšovou hračku na spaní. Máme však i plyšové hračky „školkové“.
Prosím, nedávejte dětem drobné hračky (panáčky, lego, autíčka…). Pokud je do školky přinesou, mohou si je nechat ve skříňce v šatně.

Dítě nesmí z bezpečnostních důvodů do mateřské školy nosit šperky na krku.

week_title